Falenickie Koncerty Letnie wkraczają w jubileuszową, 25. edycję, przynosząc mieszkańcom Warszawy pięć niezapomnianych wieczorów z muzyką klasyczną. Wydarzenia te, organizowane przez Falenickie Towarzystwo Kulturalne, odbędą się w lipcu i sierpniu, a każdy koncert rozpocznie się punktualnie o 19:00.
Inauguracja cyklu – 28 czerwca
Falenickie Koncerty Letnie rozpoczną się wyjątkowym występem, podczas którego Trio profesorów z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina zaprezentuje swoje umiejętności. Rektor Tomasz Strahl (wiolonczela), prorektor Rafał Grząka (akordeon) oraz prodziekan Wojciech Koprowski (skrzypce) stworzą unikalne muzyczne przeżycie, łącząc swoje talenty na jednej scenie.
Muzyczne wędrówki – 12 lipca
Drugi koncert cyklu, zatytułowany „Od Wiednia do Buenos Aires”, to fascynująca podróż muzyczna przez różne kultury. Wystąpią Anna Kalska (klarnet), Jakub Pożyczka (wiolonczela) oraz Adam Sychowski (fortepian), oferując różnorodność brzmień i doświadczeń dla każdego melomana.
Reinterpretacje polskich klasyków – 26 lipca
Koncert 26 lipca przyniesie nowoczesne aranżacje polskich utworów, przygotowane przez Rafała Kłoczkę. Sopranistka Marzanna Rudnicka oraz kwartet smyczkowy z Polskiej Opery Królewskiej wprowadzą publiczność w świat odświeżonej polskiej muzyki, wzbogaconej dźwiękami kontrabasu i harfy.
Jazzowy akcent – 16 sierpnia
Fani jazzu będą mieli okazję posłuchać koncertu amerykańskiego trębacza Gary’ego Guthmana, który 16 sierpnia wystąpi na plenerowej scenie falenickiej Kulturoteki. Artysta zaprezentuje utwory z najnowszego albumu „Tempus Fugit”, zapewniając publiczności niezapomniane doznania muzyczne.
Muzyczne zakończenie – 30 sierpnia
Finałowym akordem będzie koncert wybitnego organisty Bartosza Jakubczaka, zaplanowany na 30 sierpnia w kościele NSPJ przy ul. Narcyzowej. Jego mistrzowska gra na organach dostarczy słuchaczom emocjonalnego zakończenia letniego cyklu koncertów.
Falenickie Koncerty Letnie są możliwe dzięki wsparciu finansowemu Dzielnicy Wawer, w ramach dotacji „Falenickie Koncerty Letnie 2026”. Agnieszka Kurowska-Janecka, odpowiedzialna za kierownictwo artystyczne, zadba o to, by każde wydarzenie było wyjątkowe i niezapomniane dla uczestników.
Źródło: facebook.com/UrzadWawer
